Na potulkách Slovenskom: Tokajská vyhliadková veža

Autor: Jaroslava Šalatová | 1.12.2016 o 20:22 | (upravené 2.12.2016 o 7:39) Karma článku: 4,70 | Prečítané:  628x

Zaujímavá atrakcia pripomínajúca tvar suda Vás prekvapí v srdci Tokaja. Jedinečné dielo je výsledkom slovensko-švajčiarskej spolupráce. Výhľad z 12 metrov vysokej veže stojí za to. Krátku video reportáž nájdete v článku. 

V tomto adventnom období, keď sa všetci tešíme na príchod najkrajších sviatkov v roku a obliehame obchody s aktuálnou ponukou výpredajov označovaných ako "Black Friday" s cieľom nakúpiť čo najvýhodnejšie a zároveň kvalitne, Vám prinášam jeden krátky článok zo septembrovej návštevy vinohradníckej oblasti.

Vietor ma sem zavial s úplne iným zámerom. Svoj pobyt som tu však predĺžila o pár hodín a tak sa mi naskytla prehliadka tohto pre mňa menej známeho turistického regiónu. 

Odmyslite si na chvíľu, že je zasnežený a mrazivý december, aj keď nie je to tak všade a poďte sa na okamih zohriať hrejivými lúčmi tokajskej scenérie.

Na juhu východného Slovenska, v okrese Trebišov sa rozprestiera rozlohou na Slovensku najmenšia vinohradnícka oblasť, známa ako Tokaj. Okrem vínnych pivníc je tu možno nájsť 12 metrov vysokú vežu lokalizovanú medzi vinicami obcí Malá Tŕňa a Černochov. 

Vyhliadková veža na TokajiVyhliadková veža na Tokaji (Google Maps, 2016)

Ak by ste sa rozhodli vybrať k vyhliadkovej veži pešo, nebola by to zlá voľba. Naopak od centra obce Malá Tŕňa je vzdialená len 1,5 km. Tokajská vyhliadková veža bola slávnostne otvorená len v máji minulého roku. Cieľom projektu, Tokaj je len jeden, vďaka ktorému uzrela svetlo sveta, bolo turisticky oživiť túto lokalitu. Či zámer turisticky nezvyčajného lákadla uspel, ukáže čas a štatistiky návštevnosti. 

Nemusíte sa báť, že sa v obci stratíte alebo že nenájdete cestu k vyhliadkovej veži. Informačných tabúľ je tam dostatok. Veď posúďte...

Nechýbajú ani informačné tabule s cyklotrasami na Tokaji v zachovalom, ale bohužiaľ i v poškodenom stave.

A na záver, pár pohľadov na okolité vinohrady. Nepotrebujú komentár...

Ak sa raz rozhodnete navštíviť tento krásny kút Slovenska, naskytne sa vám takáto a snáď aj krajšia vyhliadka. Záleží iba na tom v akom období sa tu vyberiete. 

Na schodišti nechýba upozornenie pre Vašu bezpečnosť. 

O ďalšom zaujímavom mieste nabudúce.

Prezradím, že to bude pre zmenu príbeh zo severnej časti Slovenska a to z našich najvyšších a najviac turisticky navštevovaných štítov.

Horám a turistike zdar!

 

Foto: Jaroslava Šalatová (2016)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?